Baza Instytucji Otwartych na Innowacje

Mimo, iż projekt zakończył się to nadal odnotowujemy wysokie zainteresowanie produktem Multimedialny System Ekspercki "Aktywne Łącza". Dziękujemy i gratulujemy placówkom, które już wdrożyły nasze innowacyjne rozwiązanie. Poniżej prezentujemy Bazę Placówek Otwartych na Innowacje. Mamy nadzieję, że otrzymane certyfikaty zdobią ściany waszych gabinetów, biur, korytarzy...


Jeżeli Państwa placówka chce dołączyć do tego zacnego grona to zapraszamy do kontaktu.

 

Baza Instytucji Otwartych na Innowacje

Konsultacje w zakresie wykorzystania MSE "Aktywne Łącza"

Zapraszamy wszystkich użytkowników naszego rozwiązania oraz nowych odbiorców na konsultacje w sprawie wykorzystania Multimedialnego Systemu Eksperckiego. Terminy konsultacji osobistych - 1 i 3 wtorek miesiąca w godzinach 12.00 - 16.00 w siedzibie Fundacji. Prosimy o wcześniejsze umówienie telefonicznie lub mailowo.

 

Kontakt z zespołem projektowym:

Fundacja Drabina Rozwoju, ul. Dobra 5/2, 00-384 Warszawa

tel. (022) 646-48-38, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zakończenie projektu

Szanowni Państwo,

Z ostatnim dniem czerwca (30/06/2015 r.) zakończyliśmy realizację innowacyjnego projektu - Multimedialny System Ekspercki "Aktywne Łącza". Był to czas wytężonej pracy dla całego zespołu projektowego. Efekty naszych działań okazały się być skuteczne, co wpłynęło na osiągnięty sukces.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich użytkowników naszego rozwiązania oraz nowych odbiorców do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy konsultacji i odpowiemy na Państwa pytania dotyczące użytkowania produktu.

Kontakt z zespołem projektowym:

Fundacja Drabina Rozwoju, ul. Dobra 5/2, 00-384 Warszawa

tel. (022) 646-48-38, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zaproszenie na seminarium upowszechniające

 

W związku z dużym zainteresowaniem seminarium upowszechniającym projekt MSE "Aktywne Łącza" pragniemy poinformować, iż zorganizowaliśmy ponownie wydarzenie w terminie 20.06.2015 (sobota). Seminarium rozpocznie się o godzinie 10.00, rejestracja uczestników zacznie się o godzinie 9.00 Udział w w seminarium jest bezpłatny.

Zapraszamy także studentów pedagogiki, psychologii, biblioterapii i kierunków pokrewnych z woj. mazowieckiego.

Miejsce wydarzenia: ul. Urbanistów 3, 02-397 Warszawa

Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka w Warszawie

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt celem uzyskania szczegółowych informacji na temat seminarium.
Tel. 697 073 310 lub (022) 646 48 38, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wysłanie skanu uzupełnionego formularza na podany adres mailowy lub faxem. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz zgłoszeniowy na 20.06.215

 


Serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatne seminarium szkoleniowo-upowszechniające, dotyczące projektu „AKTYWNE ŁĄCZA” – Multimedialny System Ekspercki. 

Seminarium skierowane jest do kadry zarządzającej przedszkolami, punktami przedszkolnymi i innymi punktami opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym (np. świetlice, kluby dziecięce), które funkcjonują na terenie woj. mazowieckiego oraz do osób zatrudnionych w tych placówkach.

Tematyka seminarium:

 • Bajkoterapia- przedstawienie jej możliwości i zastosowań w codziennej pracy
  z dziećmi w wieku przedszkolnym.

 • Model flexicurity- dogodne formy zatrudnienia w placówkach przedszkolnych oraz innych placówkach zajmujących się opieką nad dziećmi w wieku przedszkolnym.

 • Zaprezentowanie projektu MSE „Aktywne Łącza”, w tym: moduł doradczy, moduł e-szkoleń, artykuły metodyczne i specjalistyczne; multimedialne bajki, mini-gry, materiały dydaktyczne do pracy z dziećmi, moduł rozwijania kompetencji psychoedukacyjnych.

 

20 maja, 21 maja lub 22 maja 2015r. (dzień do wyboru)

godz. 9.00-15.45

Miejsce: ul. Urbanistów 3, 02-397 Warszawa

Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka w Warszawie

 

Udział w seminarium jest bezpłatny

 

Skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego prosimy wysłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem: (22) 646-48-38. Uzupełniony oryginał należy przesłać listem na adres:

Fundacja Drabina Rozwoju, ul. Dobra 5/2, 00-384 Warszawa, dopisek - "Seminarium".

Uwaga!!!

Placówka, z której pracownicy wezmą udział w wydarzeniu otrzyma Certyfikat Instytucji Otwartej na Innowacje oraz zostanie zamieszczona w internetowej bazie takich placówek.

Gwarantujemy nieodpłatny dostęp do bajek, gier, scenariuszy zajęć, szkoleń i systemu eksperckiego. W ramach seminarium zapewniamy pakiet materiałów i poczęstunek.

 

W razie pytań prosimy o kontakt:  tel. 697 073 310, e-mail: j.krzyzoszczak@drabina.org

 

Pliki do pobrania:

 


Walidacja Produktu Finalnego

Zgodnie z przyjętym harmonogramem prac zakończyliśmy opracowanie ostatecznej wersji produktu finalnego. W dniu 5 marca 2015r. produkt finalny został poddany walidacji , tzn.została oceniona jego zgodność z założeniami, trafnościami i użytecznością. Zostały ocenione wszystkie opracowania i dokumenty składające się na produkt. Uzyskaliśmy pozytywną ocenę produktu finalnego pt. "Aktywne Łącza"­ Multimedialny System Ekspercki, której dokonali eksperci Regionalnej Sieci Tematycznej dla województwa mazowieckiego. Aktualnym etapem realizacji projektu jest upowszechnianie Multimedialnego Systemu Eksperckiego „Aktywne Łącza”. System jest udostępniony do ogólnego użytku. Każda osoba, która się zarejestruje na stronie www.aktywnelacza.com może wykorzystać zasoby systemu w swojej pracy zawodowej. Dodatkowo będą organizowane bezpłatne seminaria, na które zapraszamy osoby zatrudnione w przedszkolach, punktach przedszkolnych oraz w innych placówkach zajmujących się opieką nad dziećmi w wieku przedszkolnym (świetlice, kluby dziecięce itp.), które funkcjonują na terenie woj. mazowieckiego. Informacje dotyczące seminariów będziemy na bieżąco zamieszczać na naszej stronie internetowej.


Zakończyliśmy testowanie produktów w ramach projektu Multimedialny System Ekspercki „Aktywne Łącza”

Zgodnie z harmonogramem projektu pod koniec grudnia 2014 roku zakończyliśmy testowanie produktów, które powstały w ramach Multimedialnego Systemu Eksperckiego „Aktywne Łącza”. Grupa testująca składała się z 30 osób pracujących w przedszkolach, punktach przedszkolnych oraz placówkach poza oświatowych działających na terenie województwa mazowieckiego. Wnioski z testów zostały zebrane w postaci ankiet zebranych od uczestników i na ich podstawie wprowadzono poprawki w produktach doprowadzając je tym samym do finalnej postaci. Obecnie jesteśmy na etapie walidacji projektu. O jej wynikach poinformujemy wkrótce!


Zaproszenie na konferencję inauguracyjną

Serdecznie zapraszamy Państwa na seminarium inauguracyjne, dotyczące projektu „AKTYWNE ŁĄCZA” – Multimedialny System Ekspercki. 

Seminarium skierowane jest do kadry zarządzającej przedszkolami, punktami przedszkolnymi i innymi punktami opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym (np. świetlice, kluby dziecięce), które funkcjonują na terenie woj. mazowieckiego oraz do osób zatrudnionych w tych placówkach.

Celem projektu jest wypracowanie eksperckich narzędzi wsparcia i rozwoju zawodowego oraz nowoczesnych narzędzi dydaktycznych opartych o bajkoterapię, podnoszących atrakcyjność na rynku pracy osób pracujących z dziećmi. 

Seminarium odbędzie się 7 lutego 2014 r.

Miejsce: Biblioteka Narodowa

Aleja Niepodległości 213, Warszawa

(11.00 – 15.30) 

Udział w seminarium jest bezpłatny

 Uczestnicy seminarium zapoznają się z projektem MSE „Aktywne Łącza”, w tym:

 • modułem doradczym;

 • modułem e-szkoleń;

 • bazą artykułów metodycznych i specjalistycznych;

 • bazą narzędzi dydaktycznych, zawierającą multimedialne bajki zgodne z zasadami bajkoterapii;

 • zestawami materiałów dydaktycznych do pracy z dziećmi;

 • rozgrywkami komputerowymi (mini-gry);

 • modułem rozwijania kompetencji psychoedukacyjnych.

 

 

Prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem: (22) 646-48-38.

 

W razie pytań prosimy o kontakt: Krzysztof Chludziński, tel.: 509 656 664, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Pliki do pobrania:


Sierpień 2013

Wielkimi krokami zbliżamy się do strategii projektu. Wszystkie materiały dostępne w systemie są już przygotowane a ostatnie dni poświęcamy na przygotowywanie niezbędnych dokumentów.


Czerwiec 2013

Zespół projektowy pracuje na pełnych obrotach. Przygotowujemy już finalne wersje szkoleń i kompletujemy materiały dydaktyczne, powstaje mnóstwo fantastycznych animowanych bajek i pierwsze rozgrywki komputerowe.


Styczeń 2013

Rozpoczęliśmy pracę przy projekcie Aktywne Łącza: Multimedialny System Ekspercki. Odbyło się pierwsze spotkanie grupy projektowej. Współpracują z nami najlepsi specjaliści, psychologowie, pedagodzy, graficy i programiści. Wyznaczone zostały podzespoły autorów  szkoleń, autorów bajek i grafików czy też specjalistów konsultujących. Mamy mnóstwo ciekawych pomysłów i  z niecierpliwością oczekujemy pierwszych efektów pracy.